Haberler

Elon Musk, Tesla'nın elektrikli yarı-kamyonun tanıtım tarihini değiştirerek 26 Ekim 2017'ye erteledi. Aracın Eylül ayında tanıtılması beklenmekteydi. Elon Musk, katil robotlara karşı! Musk bu araç hakkında uzun zamandır çeşitli ipuçları veriyordu ve aracı, Dünya'nın ilk tamamen elektrikli ağır yük kamyonu olacak olan bir "canavar" olarak tanımlamaktaydı. Aracı Ekim ayında görmek isteyen kişilerin, firmanın ofislerinin yer aldığı Hawthorne, Kaliforniya'ya gitmeleri gerekecek. Aracın yük ..

DEVAMINI OKU

Asistan, Android akıllı telefonunuzda veya diğer Android'li cihazlarınızda size harika bir sanal arkadaş ve yardımcı olabilir. Ancak bazen de desteklediği farklı hizmetleri takip edebilmek zorlaşabilir. , bu gibi noktaları atlamıyor ve üzerine çalışarak belirli zamanlarda çeşitli düzeltmelere gidiyor. Bu hafta da Asistan'a, kullanıcıların aradıları özel entegrasyonu veya hizmeti hızlıca bulabilmeleri için yeni bir eklentide bulunan , bunun için arama çubuğunu devreye soktu. Windows 10'a toplu..

DEVAMINI OKU

Amerika Birleşik Devletleri'nin bir süredir görevde olan başkanı Donald Trump, halktan tepki almaya hala devam ediyor gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Kaliforniya'da bulunan Carpenter yolunda hükümet tarafından koyulan elektronik trafik tabelalarında Donald Trump'a yönelik küfürlerin yer alması sosyal medya üzerinde kısa sürede yayıldı. Resmi makamlar sosyal medyadan öğrendi! Durumun yayılmasının ardından inceleme başlatan resmi makamlar olaya kısa süre içerisinde açıklama getirdi. Hack..

DEVAMINI OKU

Samsung'un üç ay önce tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin Android 8.0 Oreo güncellemesini alan ilk cihazlardan birisi olması için çalışmalara başladığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Samsung cihazı daha stabil bir hale getirmek için yeni güncellemeler yayınlamaya devam ederken, Android Oreo konusunda yapılan testlerden birisi popüler benchmark uygulaması Geekbench'in kayıtlarına yansıdı. Android 8.0 Oreo ile çalışan Galaxy S8 ortaya çıktı! Android 8.0 ..

DEVAMINI OKU

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin tanıtılmasının ardından eski iPhone modellerinde fiyat indirimi yaşanıyor. Şu anda Hepsiburada.com aracılığıyla iPhone 7 32 GB modelini daha uygun fiyata satın alabilmek mümkün. iPhone 7 özelliklerini hatırlayalım iPhone 7; simsiyah, siyah, gümüş, altın ve rose gold renk seçenekleriyle beraber geliyor. iPhone 7'nin görünümü iPhone 6 ile neredeyse aynı olduğu için, renk seçeneklerinin önemi oldukça b..

DEVAMINI OKU

Yüksek performanslı ve kolay taşınabilir yapıya sahip dizüstü bilgisayarlar ile öğrenciler okul sonrasında da kaçırdıkları ya da tekrar etmek istedikleri eğitimleri rahatlıkla takip edebilme imkanı buluyor. Ayrıca üstün performans sunan cihazlar, öğrencilerin Office programlarıyla da yaptığı çalışmalarını hızlandırıyor. iPhone 9'a ne olacak? Tüketiciler, LENOVO IdeaPad 320 dizüstü bilgisayarları 2399 TL yerine 1899 TL'ye, APPLE MQD32TU/A MACBOOK AIR'lar 4599 TL yerine 3999 TL'ye ve ASUS E4..

DEVAMINI OKU

Bilgisayarınız kilitlendikten sonra veya onu doğru biçimde kapatmadığınızda, sabit diskinizde bazı hatalar oluşabilir. CheckDrive, bu hataları bulup, onarmanıza yardımcı olan ücretsiz bir araç. Abelssoft'un geliştirdiği kullanımı kolay araç, diskinizde bulduğu hataları dilerseniz hemen onarabiliyor. CheckDrive, sürücünüzün temizliğe ve birleştirilmeye ihtiyaç duyup duymadığını size söyleyebilirken, sürücünüz hakkında çeşitli bilgiler de sunuyor. SSD'leri destekleyen CheckDrive 2016, S.M.A...

DEVAMINI OKU

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) aldığı karar uyarınca, kredi kartlarının 17 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla internetten alışverişe kapatılacağı ve sadece kart sahibinin onayı ile kullanıma açılacağı duyurulmuştu. Ancak sözkonusu uygulama 31 Aralık 2017 tarihine ertelendi. ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, "Uygulama devreye girse de girmese de, online alışveriş yaptığınız cihazları güvende tutmalısınız. Aksi halde siber suçlulara hedef..

DEVAMINI OKU

Assassin's Creed Gizli Mısır Düşmanlarını Ortaya Çıkarıyor. Ubisoft tarafından büyük bütçeler ile oluşturulan oyunun yeni bölümü tüm büyük platform kullanıcıları için 27 Ekim'de piyasaya sürülecek. Yeni bir Assassin's Creed: The Order of the Ancients Fragmanı yayımlandı. Fragman gerçekten dikkat çekici ve gizli mısır düşmanlarını ortaya koyuyor. Antik Roma ve Mısır 4K kalitesinde canlandırılıyor. 4K kalitesinde izlemek için doğal olarak bunu destekleyen PC, TV gibi ekipmanlara sa..

DEVAMINI OKU

Türkiye’nin en büyük e-ticaret girişimlerinden Hepsiburada mobil odaklı yeniliklerine devam ediyor. Mobilde iOS uygulamasına Çekbul özelliğini ekleyen Hepsiburada, kullanıcılarının aradıkları ürünü uygulama içinde fotoğrafını çekerek bulmalarını sağlıyor. Kısa bir süre önce moda dikeyi için geliştirilen Çekbul özelliğini platformundaki tüm ürünlere uyarlayan Hepsiburada, elektronikten ev dekorasyonuna onlarca kategoriden ürünü, görsellerle aranabilir hale getiriyor. Hepsiburada mobil uygulama..

DEVAMINI OKU

IKEA’nın “do it yourself” yani “kendin yap” konseptine biraz aykırı olsa da solar panel paketleri oldukça makul bir kurulum ücretiyle tüketicilere sunuluyor ve ortalama bir paket 4.000 doların altında bir fiyatla satışa sunuluyor. Ayrıca isterseniz akü veya panelleri kendi mevcut sisteminize de bağlayabiliyorsunuz. Yani paket olarak alma zorunluluğunuz bulunmuyor. IKEA’nın paylaştığı verilere göre İngiltere’de ortalama bir evi güneş panelleri ve depolama sistemleri ile donatmak, yüzde 80’e va..

DEVAMINI OKU

Strategy Analytics firmasının verilerine göre Xiaomi, giyilebilir teknoloji satışlarında dünya genelinde ilk defa liderliği elde etti. Şirketin bu ünvanı elde ederken kazandığı müşterilerin neredeyse tamamını, Fitbit kullanıcıları oluşturuyor çünkü aynı rapora göre Fitbit satışları bu dönemde yüzde 40 oranında düştü. 2017 yılı ikinci çeyreğinde dünya genelinde 21.6 milyon adet giyilebilir ürün satışının gerçekleştiğini belirten rapor, bu satışların yüzde 17,1’ini Xiaomi’nin gerçekle..

DEVAMINI OKU

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finib..

DEVAMINI OKU